Aster
Przejdź do strony upc.pl

VoD

Zapraszamy do korzystania z nowej usługi w telewizji cyfrowej - Wypożyczalni VoD. Usługa to umożliwia dostęp do bogatej biblioteki filmów, 7 dni w tygodniu, 24h na dobę.

Pożyczaj filmy prosto z fotela - Wypożyczalnia VoD!

do góry

do góry

Korzyści

Dlaczego warto korzystać z Wypożyczalni VoD?

 • bogaty wybór filmów (obecnie ponad 400 pozycji), stale rozbudowywany.
 • prosta obsługa - kupowanie filmów to tylko 4 kroki.
 • filmy dostępne są 7 dni w tygodniu, 24h na dobę
 • brak ukrytych opłat - do zamawiania filmów niepotrzebna jest aktywacja, połączenia z infolinią ani SMS-y.
 • bezpieczeństwo - każdy zakup potwierdzany jest hasłem (PIN1) a dostęp do kategorii dla dorosłych chroniony jest dodatkowym hasłem (PIN2)

Usługa dostępna jest na dekoderach HD i HD PVR.

do góry

FAQ

Poniższa lista pytań i odpowiedzi dotyczy usług przejętych przez UPC Polska Sp. z o.o. po ASTER Sp. z o.o.

Jak skorzystać z Wypożyczalni VoD?

Wystarczy nacisnąć przycisk VoD na pilocie - wówczas na ekranie telewizora zostanie wyświetlona lista kategorii w Wypożyczalni VoD. Nawigacja odbywa się za pomocą strzałek doł/góra/prawo/lewo oraz OK i Wróć.
Dodatkowo, aby skorzystać z usługi, można wejść przez: Menu -> Wypożyczalnia VoD

Aby obejrzeć wybraną pozycje z listy w Wypożyczalni VoD należy:

 • wcisnąć OK po wybraniu tytułu.
 • po zapoznaniu się z opisem, okresem dostępu (standardowo 24h), kategoria wiekową, czasem trwania filmu i obejrzeniu zwiastuna (jeżeli jest dostępny) należy wybrać OK.
 • pojawi się potwierdzenie komunikat z prośbą o potwierdzenie zakupu - ze wskazaniem tytułu filmu i ceny. Aby obejrzeć film należy potwierdzić zakup hasłem kontroli rodzicielskiej (PIN1).
 • po potwierdzeniu rozpoczyna się odtwarzanie filmu.

Ile razy można odtwarzać kupiony film?

Kupiony film można odtwarzać wielokrotnie w okresie 24h od momentu zakupu. Od momentu zakupu film dostępny jest na liście Mój VoD. Można go również odtworzyć wybierając film bezpośrednio z pełnej listy filmów (do 24h od momentu zakupu).

Jakim hasłem potwierdzane są zakupy w Wypożyczalni VoD?

Każdy zakup jest potwierdzany hasłem kontroli rodzicielskiej (PIN1), wykorzystywanym do blokowania dostępu do kanałów TV lub programów w wybranych kategoriach wiekowych. Domyślne hasło to 0000. Rekomendowana jest zmiana tego hasła na własne i zachowanie go w tajemnicy przed osobami nieuprawnionymi.

Co to jest hasło kontroli rodzicielskiej (PIN1 lub hasło VoD)?

Hasło kontroli rodzicielskiej (PIN 1) to kod umożliwiający blokowanie dostęu do poszczególnych kanalów TV lub programów wg kategorii wiekowych, dostep do ustawień zaawansowanych dekodera oraz dokonywanie zakupów w Wypożyczalni VoD. Domyślne hasło kontroli rodzicielskiej (PIN1) to 0000. Rekomenduje się zmianę hasła na własne oraz zachowanie go w tajemnicy przed osobami nieupoważnionymi.

Co to jest PIN specjalny (PIN2)?

PIN specjalny (PIN2) to hasło pozwalające na dostęp do listy filmów w kategorii dla dorosłych w Wypożyczalni VoD. Jest ustawiany samodzielnie przez użytkownika podczas pierwszego wejścia do Wypożyczalni VoD (dla nowych Klientów podczas instalacji dekodera).

Zapomniałem hasła kontroli rodzicielskiej (PIN1) - co zrobić?

Jeżeli zapomniałeś hasła kontroli rodzicielskiej skontaktuj się z UPC - po dokonaniu identyfikacji, na dekoderze zostanie przywrócone hasło domyślne (0000). Rekomenduje się zmianę na własne i nieudostępnianie osobom nieupoważnionym.

Zapomniałem PIN specjalny (PIN2) - co zrobić?

W przypadku gdy nie pamięta się PINu specjalnego (PIN2) należy:

 • w Wypożyczalni VoD wybrać kategorię Dla dorosłych
 • po wyświetleniu komunikatu z prośbą o podaniu PINu specjalnego (PIN2) należy przycisnąć równocześnie dwa przyciski na przednim panelu dekodera - OK i Wróć - oraz przytrzymać przez kilka sekund.
 • na ekranie powinien pojawić się komunikat z prośba o podanie hasła kontroli rodzicielskiej (PIN1)
 • po podaniu hasła (PIN1) zostanie wyświetlony ekran, gdzie można zdefiniować ponownie PIN specjalny (PIN2).

Na liście wyników wyszukiwania nie ma filmów z kategorii "Dla dorosłych" - dlaczego?

Jest to specjalna funkcjonalność Wypożyczalni VoD, mająca na celu zabezpieczenie dostępu do treści dla dorosłych przed osobami nieuprawnionymi. Aby wyniki wyszukiwania obejmowały kategorię dla dorosłych należy skorzystac z wyszukiwarki wchodząc do niej przez kategorię "Dla orosłych" (po podaniu PINu specjalnego).
Przycisk VoD -> Dla dorosłych -> OK -> podaj PIN specjalny -> żółty przycisk z pilota to Wyszukiwarka

Na liście w Mój VoD nie ma filmów z kategorii "Dla dorosłych"?

Jest to specjalna funkcjonalność Wypożyczalni VoD, mająca zabezpieczyć dostęp do treści dla dorosłych przed osobami nieuprawnionymi. Aby na liście w Mój VoD zobaczyć pozycje z kategorii "Dla dorosłych" należy wejść do Mój VoD przez tę kategorię (po podaniu PINu specjalnego). Przycisk VoD -> Dla dorosłych -> OK -> podaj PIN specjalny -> czerwony przycisk z pilota to Mój VoD

W Historii zakupów nie ma filmów z kategorii "Dla dorosłych"?

Jest to funkcjonalność w Wypożyczalni VoD zabezpieczająca dostęp do treści dla dorosłych przed osobami nieuprawnionymi. Aby w Historii zakupów zobaczyc pozycje z kategorii "Dla dorosłych" należy wejść do Historii zakupów przez tę kategorię: Przycisk VoD -> Dla dorosłych -> OK -> podaj PIN specjalny -> czerwony przycisk z pilota to Mój VoD -> ponowne wciśnięcie czerwonego przycisku na pilocie to Historia zakupów.

Nie odtwarza się zwiastun do filmu - co robić?

Skontaktuj się z UPC.

Po zakupie wyświetlany jest komunikat "Odtwarzanie niemożliwe" - co zrobić?

Skontaktuj się z UPC.

Dlaczego przy próbie zakupu wyświetlany jest komunikat: "Wyczerpany limit zakupów"?

W Wypożyczalni VoD został wprowadzony miesięczny limit wartość usługi. Jest on określony w cenniku i wynosi 150zł miesięcznie. Po osiągnięciu wartości limitu w danym miesiącu dokonywanie zakupów w Wypożyczalni VoD będzie niemożliwe. UPC może zmienić ten limit na życzenie Klienta.

Co to jest Mój VoD?

Mój VoD to lista pozycji kupionych w Wypożyczalni VoD, które są aktualnie dostępne do odtwarzania. Standardowy okres dostępu do filmu w Wypożyczalni VoD UPC to 24h.
Mój VoD jest dostępny poprzez:
Przycisk VoD na pilocie -> czerwony przycisk na pilocie > Mój VoD
W przypadku gdy chcemy aby lista Mój VoD zawierała pozycje z kategorii "Dla dorosłych" należy wejść do Mój VoD przez tę kategorię.

Co to jest Historia zakupów?

Lista archiwalnych pozycji kupionych w Wypożyczalni VoD to Historia zakupów. Na liscie widocznych jest 50 ostatnio kupionych pozycji. Aby wejść do Historii zakupów należy:
Wybrać przycisk VoD na pilocie -> czerwony przycisk na pilocie -> Mój VoD -> ponownie czerwony przycisk pilota -> Historia zakupów

W przypadku gdy chcemy aby lista Historii zakupów zawierała pozycje z kategorii Dla dorosłych należy wejść do Historii zakupów przez tę kategorię.

Dodatkowo wszyscy Klienci korzystający z Internetu w UPC mają dostęp do listy kupionych filmów w Wypożyczalni VoD przez Wilgę - http://wilga.aster.pl

Co to jest kategoria "Wypróbuj"?

Kategoria "Wypróbuj" zawiera pozycje dostępne bez dodatkowych opłat. Pozwala ona zapoznać się z funkcjonowaniem Wypożyczalni i obejrzeć przykładowe filmy.

Jak korzystać z Wyszukiwarki?

Aby skorzystać z Wyszukiwarki w Wypożyczalni VoD należy wybrać:
Przycisk VoD na pilocie -> żółty przycisk na pilocie -> należy wybrać kategorię do wyszukiwania (lub wszystkie) -> wpisać pierwsze litery szukanego tutułu -> Aby zobaczyć listę z wynikami należy wybrać OK.

Kryteria wyszukiwania będą w przyszłości rozbudowywane.

do góry